Omladinska selekcija Srbije propustila veliku priliku za plasman na EP-UrošMiladinović-

Omladinska selekcija Srbije propustila veliku priliku za plasman na EP

Sve do 88. minuta meča protiv Poljske činilo se da će Omladinska selekcija Srbije (do 19 godina) osvojiti prvo mesto u grupi 6 Elit runde kvalifikacija i plasirati se na Evropsko prvenstvo, koje će od 3. do 16. jula biti održano na Malti.

Ipak, tada je Poljska izjednačila na 2:2 protiv Srbije, ispostavilo se da je postavljen i konačan rezultat, koji je domaćinu kvalifikacija garantovao prvo mesto i veliku radost zbog plasmana na kontinentalni šampionat. Orlićima je bila neophodna pobeda, uz prethodni iznenađujući remi Izraela i Letonije (1:1). Vodili su sa 2:0, ali na kraju nisu izdržali sa igračem manje od 44. minuta. U ovom meču starter je bio igrač Čukaričkog Uroš Miladinović.