Kakav je učinak Čukaričkog na prolećnim premijerama?--

Kakav je učinak Čukaričkog na prolećnim premijerama?

Od samostalnosti Srbije ovo je 14. sezona u kojoj Čukarički igra u elitnom rangu domaćeg fudbala. Samo tri sezone Brđani su bili u Prvoj ligi Srbije, u premijernoj godini 2006/07, potom još u dva navrata, u sezonama 2011/12 i 2012/13. Belo-crni su u prolećnim premijerama igrali sa različitim uspehom tokom svih tih sezona.

Ipak, više su imali pobeda, u čak osam navrata, samo tri puta su odigrali nerešeno, a beležili su i pet poraza na startu drugog dela šampionata. U Super ligi Srbije Čukarički je u prvom prolećnom meču u goste išao šest puta. Prvi put u sezoni 2008/09, kad je slavio trijumf u Jagodini protiv istoimene ekipe – 2:1.

Brđane je tada sa klupe predvodio Dejan Đurđević, a do trijumfa su došli golovima najboljeg strelca u istoriji Super lige, Milana Bojovića, koji je pogađao u 20. i 70. minutu, pogodak za Jagodince postigao je Vusljanin u 38. minutu. Čukarički je tada nastupao u sastavu: Milan Lukač, Milan Vilotić, Nenad Višnjić, Nebojša Savić, Goran Marković (od 79. Perica Stančeski), Dražen Okuka, Nenad Kiso, Milan Bosančić (od 90. Dejan Perić), Ivan Kaličanin, Milan Bojović, Eugen Sepuja (od 83. Miroslav Petronijević).

Treći put uzastopno Čukarički će prolećnu premijeru imati u gostima. U prethodnoj sezoni ubedljivo su Brđani poraženi od Crvene zvezde na stadionu „Rajko Mitić“, sa 3:0. Sezonu pre toga slavili su u Inđiji, golom Dimitrija Kamenovića u 39. minutu.