Kadeti Čukaričkog ubedljivi protiv Zrenjaninaca, dva gola Ergelaša--

Kadeti Čukaričkog ubedljivi protiv Zrenjaninaca, dva gola Ergelaša

Čukarički – Radnički (Zr) 4:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Šare u 18, 2:0 – Nikolić u 30, 3:0 – Ergelaš u 57, 4:0 – Ergelaš u 68. minutu. Teren SC Rakovica. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Vasiljević. Pomoćnici: Denis Sulejmanović i Miloš Rajković.

ČUKARIČKI: Kožul, Rogan (od 57. Aćimović), Kadijević, Ćalić (od 70. Tašić), Drezgić, Nikolić (od 46. Kolocka), Šare (od 41. Stajković), Sekulić (od 57. Jovanović), Baić, Ergelaš, Đukić.

RADNIČKI: Đurković, Vignjević (od 52. D. Pecarski), Stevanović, Lisica, Šepa, Ćušić (od 61. Arađanin), B. Pecarski, Kondić (od 41. Mirković), Stanković, Gajilović (od 66. Nović), Jankov (od 55. Mijatović).

Kadeti Čukaričkog ostvarili su važan trijumf na svom terenu protiv zrenjaninskog Radničkog. Brđani su bez većih problema opravdali ulogu favorita, te su i posle sedmog kola ostali neporaženi, uoči derbija protiv Crvene zvezde.

Izabranici Vladimira Kožula imali su terensku inicijativu, više šansi, a vrlo dobru igru krunisali su sa po dva pogotka u oba poluvremena. Borbene goste iz Zrenjanina načeo je Vuk Šare u 18. minutu, a do poluvremena prednost je duplirao Luka Nikolić, posle tačno pola sata igre.

U nastavku se raspucao i kadetski reprezentativac Srbije Mitar Ergelaš, koji je pogađao najpre u 57, a potom i u 68. minutu. Zrenjaninci su posle ovog poraza ostali na začelju tabele.