Dva čudesna preokreta Čukaričkog od 0:2 do 3:2 za dve godine--

Dva čudesna preokreta Čukaričkog od 0:2 do 3:2 za dve godine

Od povratka u društvo najboljih, računajući mečeve u Super ligi i Kupu Srbije, Čukarički je 16 puta slavio, a da je tokom tih susreta bio u zaostatku. Prvi put se to dogodilo 18. oktobra 2014. godine, na duelu protiv kragujevačkog Radničkog, kad su gosti poveli u 19. minutu golom Kovačevića, ali su Brđani do kraja bili ubedljivi, uz pogtke Regana (dva), Terzića (autogol) i Dragoljuba Srnića.

Jedan od čudesnih preokreta dogodio se 29. oktobra 2017, kad su belo-crni, takođe na Banovom brdu, gubili od Voždovca sve do 86. minuta. Tada je izjednačio Drinčić, a u četvrtom minutu nadoknade Milojević je obezbedio trijumf.

Nezaboravan je bio i 3. oktobar 2018. godine, kad su u Lučanima viđena dva preokreta za 90 minuta. Najpre su Mudrinski i Ovusu doveli Brđane u vođstvo od 2:0, potom su Jovanović, Tumbasević i Odita preokrenuli na 3:2, ali su do kraja meča Mudrinski sa još jednim pogotkom i Stojanović obezbedili pobedu ekipi koju je tada predvodio Simo Krunić.

Prvi put je Čukarički nadoknadio dva gola prednosti 20. aprila prošle godine, i to u duelu protiv Crvene zvezde. Gosti su tada vodili sa 2:0 posle samo 19 minuta, pogocima Marina i Bena. Ipak, do kraja meča su Mudrinski ssa dva i Stojanović sa jednim golom doneli do tada neviđen preokret na Banovom brdu.

Pod vođstvom Aleksandra Veselinovića Brđani su prvi preokret režirali prošle jeseni na domaćem terenu, protiv TSC-a. Gosti iz Bačke Topole su vodili golom Tumbasevića sve do 82. minuta, kad je Šapić doneo izjednačenje, a u 88. minutu pobeda je overena pogotkom Vidosavljevića.

Ponovili su Brđani podvig protiv Crvene zvezde u duelu četvrtfinala Kupa Srbije protiv Radničkog. Nišlije su u meču koji će se dugo pamtiti vodile golovima Čumića, ali je Slobodan Tedić het-trikom, od toga trećim pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade, odveo svoj tim u polufinale najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

Svi preokreti Čukaričkog od povratka u elitu:

18. oktobar 2014: Čukarički – Radnički 1923 4:1 (Regan 26, 38, Terzić 34. autogol, D. Srnić 79 – Kovačević 19)

28. februar 2015: Novi Pazar – Čukarički 1:2 (Radivojević 9 – Matić 20, D. Srnić 47)

4. april 2015: Donji Srem – Čukarički 1:2 (Spalević 7. jedanaesterac – D. Srnić 18, Stojiljković 71)

22. oktobar 2016: Čukarički – Metalac 2:1 (Docić 38, Pjasentin 56 – I. Jovanović 11)

18. februar 2017: Čukarički – Javor 2:1 (Ožegović 63, Jevtić 82 – Amanović 35)

12. mart 2017: Borac – Čukarički 2:3 (L. Jovanović 3, Tijago 29 – Obradović 23, Bojić 62, 78)

29. oktobar 2017: Čukarički – Voždovac 2:1 (Drinčić 86, Milojević 90+4 – Georgijević 22)

4. decembar 2017: Čukarički – Zemun 4:1 (Kajević 34, 70, Ovusu 81, P. Jovanović 86 – Lečić 13)

16. septembar 2018: Voždovac – Čukarički 1:3 (A. Luković 39. jedanaesterac – Bogosavac 59, Kopitović 73, Docić 82. jedanaesterac)

3. oktobar 2018: Mladost – Čukarički 3:4 (L. Jovanović 40, Tumbasević 54, Odita 62 – Mudrinski 9, 75, Ovusu 21, Stojanović 81)

23. novembar 2018: Čukarički – Rad 2:1 (Ovusu 76, Kajević 89 – Lutovac 20)

6. mart 2019: Čukarički – Napredak 2:1 (M. Stevanović 46, Šarić 89 – Ivanović 30)

20. april 2019: Čukarički – Crvena zvezda 3:2 (Mudrinski 22, 67, Stojanović 38 – Marin 7, Ben 19. jedanaesterac)

28. avgust 2019: Rad – Čukarički 2:3 (Šaka 39, Smiljanić 45 – Vidosavljević 6, Docić 78. jedanaesterac, Stojanović 87)

4. decembar 2019: Čukarički – TSC 2:1 (Šapić 82, Vidosavljević 88 – Tumbasević 34)

3. jun 2019: Čukarički – Radnički (Niš) 3:2 (Tedić 45. jedanaesterac, 82, 90+2 – Čumić 14, 24)