Čukarički samo jednom slavio na gostovanju Zvezdi, ali u kakvom trenutku!-NemanjaStevanović-

Čukarički samo jednom slavio na gostovanju Zvezdi, ali u kakvom trenutku!

Na Banovom brdu se sećaju jedinog trijumfa protiv Crvene zvezde na stadionu “Rajko Mitić”. Odigrao je Čukarički u Super ligi 21 meč protiv crveno-belih u gostima, a slavio je tek jednom.

I to 26. aprila 2016. godine, u okviru trećeg kola plej-ofa, odnosno 33. kolu te sezone. Bio je to prvi poraz Crvene zvezde pod vođstvom Miodraga Božovića te sezone, koju je završila kao šampion.

Blistao je tada Andrija Pavlović, postigao je oba pogotka za Čukarički, prvi u 31. minutu na centaršut Stefana Živkovića, drugi iz jedanaesterca, u 54. minutu. Do kraja meča na 2:1 smanjio je Aleksandar Katai u 71. minutu, ispostavilo se da je tada postavio konačan rezultat.

Zanimljivo, u Čukaričkom je tada branio sadašnji golman Nemanja Stevanović, dok je i Crvena zvezda prilično promenila tim, od 18 igrača koji su bili tada u protokolu sada je u timu samo Slavoljub Srnić.