VESTI FK Čukarički

Odigran prvi krug Superlige Srbije, od sledećeg 16. kola počinje drugi deo sezone--

Odigran prvi krug Superlige Srbije, od sledećeg 16. kola počinje drugi deo sezone

Posle prvog kruga odnosno odigranih 15 utakmica Superlige Srbije Čukarički je šesti na tabeli sa 25 bodova, 15 manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Naša ekipa ostvarila je u tom periodu (21. jul - 29. oktobar) sedam pobeda i po četiri nerešena rezultata i poraza. Postigla je 14 golova i primila 11. 

Ovogodišnje domaće prvenstvo počeo je Čukarički nesretnim porazom od Vojvodine golom u nadoknadi vremena odnosno poslednjem minutu meča, a prvi krug završio takođe golom u samom finišu - pobedonosnim protiv Voždovca.

Takmičenje odnosno drugi deo domaćeg prvenstva Čukarički nastavlja utakmicom 16. kola protiv Vojvodine u petak 3. novambra na Banovom brdu od 17 časova.

Upisali su naši fudbaleri istovremeno još dve pobede u Kupu Srbije odnosno plasirali se u četvrtfinale tog takmičenja, a od prozivke 12. juna odigrali su 16 prijateljskih utakmica od kojih osam tokom prvog kruga Superlige. 

Što se tiče 14 postignutih prvenstvenih golova, tri su upisana u prvim poluvremenima, a 11 u drugim. Prvi gol za Čukarički ove sezone delo je kapitena Nikole Drinčića u 2. kolu protiv Napretka i to fantastičnim šutem sa oko 30 metara. Taj pogodak je zapisan na startu drugog dela meča u 46. minutu, baš kad i Ožegovićev (jedini i pobedonosni) na utakmici 4. kola protiv Mladosti. Tri gola postignuta u prvim poluvremenima odigranih 15. kola naša ekipa je upisala u prvih pet minuta igre. Dva na gostovanju Bačkoj u 10. kolu kad je gađao Mudrinski u 1. i Kopitović u 3. minutu i opet Mudrinski ali protiv Mačve u 8. kolu i 5. minutu.

Od preostalih devet pogodaka koje je ekipa postigla u drugim poluvremenima prvog kruga Superlige najupečatljiviji je poslednji gol Milojevića protiv Voždovca, koji je Čuki doneo tri boda. Prelep pogodak na istoj utakmici direktno iz kornera delo je Drinčića iz 86. minuta. 

U strelce su se u dosadašnjem toku Superlige pored već pomenutih igrača upisali još Puškarić sa dva gola i sa po jednim Mićin i Docić. Centralni napadač ekipe Mudrinski, kao što mu pozicija nalaže, postigao je najviše odnosno pet golova, a nažalost ne igra od utakmice 12. kola protiv Partizana kad je teško povređen. 

Na utakmicama koje je Čukarički u prvom krugu završio nerešenim rezultatom nije viđen nijedan gol, a u četiri meča u kojima je poražena naša ekipa postigla je pogodak samo protiv Radnika u 9. kolu. 

U utakmicama Kupa Srbije - prvoj šesnaestfinalnoj protiv Jagodine (3:0) i sledećoj protiv Zlatibora (1:0) upisana su ukupno četiri gola, a naša mreža je mirovala. Mićin je dao tri, dva u prvom i jedan u drugom meču, a sva tri pogotka zapisana su mu u prvim poluvremenima. Strelac u dosadašnjem toku tog takmičenja je i Nemanja Milojević, pa su ujedno samo golovi ta dva mlada igrača upisana i u Kupu i u Superligi. 

Na prijateljskim susretima pobedila je Čuka u 11 od 16, a tri puta odigrala nerešeno i dva puta je poražena. Postigla je ukupno 41 gol, a primila 13. Međutim, ako sumiramo osam prijateljskih odigranih istovremeno sa prvim krugom Superlige naša ekipa je pobedila šest puta i dva puta završila nerešeno odnosno postigla 28, a primila tri gola. 

Sem teške povrede Mudrinskog muče nađalost šefa struke Nenada Lalatovića brojne povrede fudbalera od početka sezone, pa su svih 1.350 minuta prvog kruga na terenu bila dva igrača - Puškarić i Bogosavac. Iskusni Drinčić je takođe nastupao u svih 15. utakmica, a zapisano mu je 1.279 minuta.Četvorocifrenu minutažu ima i Kajević odnosno 1.104 i naravno golman Kirovski, koji je čuvao mrežu u 14. prvenstvenih utakmica. Belić ga je bez primljenog gola odmenio u 7. kolu protiv Rada, kao i u Kupu Srbije. Svih 90 minuta odigrao je Kopitović u osam mečeva, a Sava Radić u tri. 

Lalatović na spisku ima 24 prvotimca licencirana na A listi pod sledećim brojevima dresova i imenima: golman Nemanja Belić 1 na dresu, Sava Radić 2, Đorđe Crnomarković 4, Marko Docić 5, Ognjen Mudrinski 7, Nikola Drinčić 8, Petar Bojić 10, Saša Jovanović 11, golman Aleksandar Kirovski 12, Asmir Kajević 14, Boris Kopitović 15, Darko Zorić 17, Petar Mićin 18, Samuel Ovusu 19, Nemanja Milojević 20, Darko Puškarić 21, Petar Jovanović 22, Miroslav Bogosavac 23, Đorđe Đurić 26, Đorđe Bašanović 31, Ivan Jovanović 42, Dušan Lagator 44, Lazar Đokić 77 i Nenad Adamović 88. 

Na takozvanoj listi B su mladi Dimitrije Kamenović 16, Milutin Vidosavljević 28, golman Đorđe Petrović 36 i Slobodan Tedić 51. 

Do početka ove sezone tačnije do kraja pelaznog roka 1. septembra ekipu je napustilo 12 dotadašnjih prvotimaca, a došlo njih desetorica od kojih dva golmana. 

Nadamo se da će drugi deo sezone naše igače mimoilaziti povrede i da će ekipa Čukaričkog nastaviti da beleži pozitivne rezultate. 

Komentari (0)

Napiši Komentar