Čukarički ubedljivo slavio protiv Radničkog 1923 na Banovom brdu--

Čukarički ubedljivo slavio protiv Radničkog 1923 na Banovom brdu

Čukarički – Radnički 1923 4:1 (4:0)

Strelci: 1:0 – Ivanović u 9, 2:0 – Adžić iz jedanaesterca u 35, 3:0 – Cvetković u 41, 4:0 – Miladinović u 43, 4:1 – Uždi u 86. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad). Pomoćnici: Dragan Peranović (Šajkaš) i Nikola Rijevac (Vrbas). Žuti kartoni: Pecelj, Uždi, Izučuku, Milošević (Radnički 1923), Endijae (Čukarički).

ČUKARIČKI: Filipović, Stanković, Jovanović, Subotić, Nikčević, Sisoko (od 79. Alinvi), Kovač, Ivanović (od 46. Ndijae), Miladinović (od 62. Tomović), Adžić (od 62. Sing), Cvetković (od 62. Adetunđi).

RADNIČKI 1923: Leković, Adžić, Simović, Izučuku, Pecelj, Vidović (od 60. Milošević), Ristić, Čolović (od 60. Gluščević), Aleksić (od 46. Uždi), Bevis (od 75. Đurić), Vidakov (od 60. Činedu).

Čukarički je odigrao sjajan meč protiv Radničkog 1923, Brđani su drugi put u sezoni došli do trijumfa protiv rivala iz Kragujevca, još ubedljivije nego što je to bio slučaj na startu sezone – 4:1. Bili su belo-crni posebno raspoloženi u prvom poluvremenu, kad su postigli čak četiri gola, redom su pogađali Ivanović u devetom, Adžić iz jedanaesterca u 35, Cvetković u 41. i Miladinović u 43. minutu, dok je počasni pogodak, i to prelep iz slobodnog udarca, postigao Uždi u 86. minutu.

Čukarički je rano došao do prednosti već u devetom minutu i tada je bilo jasno da će Kragujevčani platiti ceh za sve promašaje belo-crnih u minulim utakmicama. Kapiten Kovač je iskoristio grešku Bojana Adžića, presekao je jednu loptu na ivici šesnaesterca iskosa sa leve strane, a onda je usledio pas do Miladinovića. Ovaj je proigrao Ivanovića, koji se na vreme ubacio i sa šest metara smestio loptu iza leđa Lekovića – 1:0.

U 22. minutu, Radnički je mogao do izjednačenja. Čolović je pokušao iz slobodnog udarca sa sedamnaest metara, ali je lopta završila uz desnu stativu u golautu. Usledio je period igre, gde se na terenu pitao samo jedan tim – Čukarički. Posle akcije Adžića i Jovanovića, Pecelj je u šesnaestercu odgurnuo Kovača, a sudija Radaković pokazao je na belu tačku. Siguran realizator bio je Luka Adžić – 2:0.

Nije se dugo čekalo na treći gol. Sisoko je u 41. minutu povukao kontru, a zatim je dodao loptu do Adžić. Video je krilni napadač mladog Cvetkovića kako se ubacuje u prostor sa desne strane. Majstorski je „gurnuo“ loptu do najmlađeg igrača Brđana, a ovaj je loptu rutinski smestio iza leđa golmana Radničkog 1923 – 3:0.

Samo što su krenuli sa centra, fudbaleri Radničkog su izgubili loptu. Ivanović se revanširao Miladinoviću koji je u 43. minutu postigao četvrti gol za Čukarički – 4:0. Uprkos ubedljivom vođstvu Brđana, Radnički se nije predavao, već je u nastavku utakmice odmah pokušao da dođe do gola.

Ipak, svi napadi gostiju su bivali neutralisani, mada je Filipović u nekoliko navrata bio na teškim mukama. Odlučio je Matić da odmori nekolicinu igrača, pa je tako sa terena u 60. minutu povukao Adžića, Cvetkovića i Miladinovića, a šansu je pružio odmornim igračima da „zatvore“ meč. Isto je uradio i Feđa Dudić, ali ne da bi odmarao igrače, već da pokuša sa svežim snagama da ugrozi gol Filipovića.

Na kraju se upornost Radničkog 1923 isplatila. Ndijae je napravio prekršaj na oko sedamnaest metata od gola iskosa sa desne strane. Slobodan udarac izveo je fantastično Uždi i poslao loptu u bliži golmanov ugao za – 4:1.