Čukarički i Rad odigrali 36 mečeva u Super ligi, prošle sezone obe pobede Brđana-OgnjenMudrinski-

Čukarički i Rad imaju dugu tradiciju igranja mečeva u Super ligi. Do sada su se sastajali 36 puta, a uspešniji u ukupnom skoru su „Građevinari“. Rad se pobedi radovao 15 puta, Čukarički 12, a devet mečeva završeno je nerešenim rezultatom.

Rad – Čukarički

Na Banjici: 17 9 3 5 27:16

Na Banovom brdu: 19 6 6 7 19:30

Ukupno: 36 15 9 12 46:46

Na Banovom brdu Čukarički je za nijansu uspešniji, od 19 utakmica dobio je sedam, dok je po šest susreta završeno nerešenim ishodima, odnosno pobedama gostiju. Na Banjici je igrano 17 mečeva, Rad je pobedio devet puta, Brđani pet, a samo tri meča završena su nerešenim ishodom.

Prošle sezone oba puta je slavio Čukarički. Najpre na Banjici, golom Mudrinskog u 65. minutu, a u drugom delu sezone Brđani su bili još ubedljiviji na svom terenu – 3:0.

Sedmo kolo (25. avgust 2017)

Rad – Čukarički 0:1 (0:0)

Strelac: 0:1 – Mudrinski u 65. minutu. Stadion Rada na Banjici. Gledalaca: 800. Sudija: Marko Popović. Pomoćnici: Miloš Miškeljin i Aleksandar Stanojković (svi iz Beograda). Žuti kartoni: Volkov, Stojanović (Rad), Kajević, Kopitović (Čukarički). Crveni karton: Volkov (Rad) u 63. minutu.

RAD: Zogović, Vico, Volkov, Maraš, Piščević, Ljubinković (od 67. Stojanović), Lutovac, Zonjić, Lukić, Denić, Mladenović.

ČUKARIČKI: Belić, Đurić, Bogosavac, Kopitović, Puškarić, Drinčić, Ovusu (od 76. Obradović), Bojić (od 76. Milojević), Mudrinski, Zorić, Kajević.

Dvadesetdrugo kolo (13. decembar 2017)

Čukarički – Rad 3:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Bojić u 7, 2:0 – Milivojević u 35, 3:0 – Docić u 70. minutu iz jedanaesterca. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 300. Sudija: Majo Vujović. Pomoćnici: Svetozar Živin i Milan Šutulović (svi iz Novog Sada). Žuti kartoni: P. Jovanović, Milojević (Čukarički), Tanasijević (Rad).

ČUKARIČKI: Belić, P. Jovanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Docić, Drinčić, Ovusu (od 76. Zorić), Milojević, Mićin (od 71. Adamović), Bojić (od 76. S. Jovanović).

RAD: Dejanović, Tanasijević (od 81. Parađina), Ljubinković, Šipčić, Vico, Stojanović (od 65. Marinković), Petrović, Guzina (od 65. Milošev), Denić, Mladenović, Lukić.